Sportslige ledere søkes

til et av Norges mest profilerte klubber - Vålerenga Fotball!

Vålerenga Fotball består av over 80 lag i barne- og ungdomsfotballen, utviklingsavdelinger for jenter og gutter og et lag i Toppserien. Vi har over 1300 medlemmer og et bredt spekter av mennesker vi er stolte av å ha i klubben vår. Vi er ikke redde for å sette oss store mål og vi vil gjerne at du er like glad i å alltid strekke deg litt lenger.

 

Hvem er egentlig du?

 

Vi leter etter deg som ser at trenere må være like gode på kommunikasjon og organisering av team som de er på å legge opp treninger og kampstrategi. I denne rollen får du mulighet til å utvikle og dyrke leder- og veileder-egenskapene dine samt bidra til å utvikle fotballspillere.

 

 • Du har jobbet noen år som trener for barn og unge.
 • Du brenner for at barn og unge skal få sterke og gode fotballopplevelser.
 • Noe av det beste du vet er å utvikle ting sammen med andre og du ser alltid etter muligheter for at ting skal bli litt bedre.
 • Du er ambisiøs og vil gjerne utvikle og/eller bruke lederegenskapene dine til å gjøre andre gode.
 • Du er både tydelig og diplomatisk.
 • Du liker at det er orden i garderoben og på feltet, og motivere gjerne andre til å bidra.
 • Du tåler å bli utfordret av de rundt deg.
 • Du liker at det skjer mye i løpet av en dag.
 • Du er glad i folk og er ofte i godt humør.
 • Du vet at i Oslo by der herjer vi – Vålerenga altså.

 

Hva skal du egentlig gjøre?

 

Du skal jobbe i et team med sportslige ledere som til sammen har ansvaret for at barne- og ungdomsspillerne i klubben føler seg sett og får utvikle seg som mennesker og fotballspillere.  Det betyr at du skal ansette trenere for dine lag, veilede trenere på treningsmetodikk, spillerutvikling, spillerlogistikk og alt annet som er viktig for at spillerne lærer å spille fotball, bli flinke til å jobbe med andre, og ikke minst ha det gøy. Du skal også bidra til at vi organiserer aktivitetene våre på en god måte.

 

Vi kan tilby:

 • Penger på konto; antall kroner i tråd med klubbens lønnsstige.
 • 50% og 100% stillinger, noen av dem lar seg kombinere med treneroppdrag i Vålerenga.
 • Arbeidssted i en fotballklubb med flotte fasiliteter.
 • Store individuelle utviklingsmuligheter med ditto stort rom for initiativ og handlekraft.
 • Et inkluderende arbeidsmiljø.

 

Send CV til fotball@vif.no innen 30. september

Vedlegg: